Yaşam Defteri: Sayfa 78

Bu gün benim doğum günüm. Yeni bir sayfaya başlıyorum. Nüfus memuru bu sayfadan başlamam için düzenlemiş belgemi. Bu yılımı daha güzel geçirmeye kararlıyım. Yahya Kemal Beyatlı gibi, “Bu son fasıldır ey ömrüm/nasıl geçersen geç” diyemiyorum. Zaten şairin de orada sözünü ettiği geçmek, bir müzik şöleninde “fasıl geçmektir.”

Ayaklarımın tabanlarındaki yumuşak doku ezilmiş. Doktorlar (hekimler değil) oturarak çalışmam gerektiğini söylediler. Ne iş yapabilirim oturarak. Aklıma Selahattin Turan Kardeşimin “tavuğu” geldi. Bir tek o oturarak bir şey başarabiliyor. Eğer sizin aklınıza oturup yapabileceğim bir iş geliyorsa iletin; bana en güzel doğum günü armağanı olur.

Çok sıkıldıysan hayattan
Mezarlığa git
Ölüler iyi bilir
Yaşamak güzeldir

Herkese teşekkürler.

Aytaç AÇIKALIN

Kendi deyişi ile: O, "güncel bir eğitim dinazorudur." Diyarbakır’ın Kabi (Bağıvar) köyünde İlkokul öğretmenliği ile başlayıp 12 yıl ilköğretmen okullarında "Essah öğretmen yetiştirmeye gönül ve emek verdi." Hatay ve Edirne Milli eğitim müdürlükleri sonrasında üniversitede, "bildiklerinin yeniden inşasına (yapılandırmasına) girişti." Eğitim Yönetiminde doktora unvanını, 1995 yılında, profesörlük kariyeri ile noktaladı. Üniversite çatısı altındaki akademik yaşamını 2002 yılında emekli olarak tamamladı. Kendi deyişi ile: "Çekildi izzet-i ikbal ile babı ulemadan". Bugün "Gerçek anlamda eylemli akademik yaşantısını" insan kaynağının geliştirilmesi çalışmaları ile sürdürmektedir. Birikimlerini İnsanların başarısı ve mutluluğu için herkes ile paylaşmaktan çok mutludur

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER YAZILAR

Bir Cevap Yazın