Eğitim Bütünlüğünde Pamukkale Üniversitesi

Alanda çok dostum, çok meslektaşım varmış. Onların sayıca bu kadar çok, farklı alanlarda ve uzun yıllar öncesinden bu kadar geniş ve uzakta, bu kadar yoğun bir özlem birikimi içinde olduğumu bilmiyordum. Farkına vardım öğrendim.

Pamukkale Ün. Eğitim Fakültesinden üç genç. Erdem, Çelik, Tok bana, bu gerçeği yaşamam için fırsat hazırladılar. MOES (Meslektaş Ortamında Eğitim Sohbetleri) etkinliğini tasarladılar; Eğitim Fakültesi Dekanı Sayın Selahattin Özçelik (prof. Dr.) ve Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Sayın Mehmet Ali Sarıgöl (Prof. Dr.) Onay verdiler ve destek sağladılar.

28 Kasım 2013 günü saat 14.00-17 arasında katılımcıların sayısına ve biyolojisine yetmeyen salonumuzda sohbet ettik. Bir kucak gönüllü katılımcının nefesine dar geldi salonun büyüklüğü; fakat onların sohbete kalite katmakta ve tadını tatmaktaki kararlılıkları sürükledi götürdü. Herkes bir şey kattı sözü ile duruşu ile. Tabip Bülent Topuz Kardeşim hem renk, hem değer verdi.

Genç öğretmenler sakıngan duruşları ile dikkat çekti. Öğrenimleri sırasında bir yerlerde unuttukları “farklılıklara açık” düşüncelerini ve cesaretlerini salonda bulmaya çalıştılar. Konferans salonunun çift kanatlı giriş/çıkış kapılarından sadece bir tanesinin, onun da kanadını kullanmaya meyilleri ve öbür kapıları açmaktaki çekingenlikleri bana çoook şey söyledi. Kendi kuşağımı suçladım; onları böyle yetiştirdiğimiz için hepsinden özür diliyorum.

PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİNE, EĞİTİMCİLERİNE SELAM, SAYGI, SEVGİ VE TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM. KABUL BUYURUN LÜTFEN.

Aytaç AÇIKALIN

Kendi deyişi ile: O, "güncel bir eğitim dinazorudur." Diyarbakır’ın Kabi (Bağıvar) köyünde İlkokul öğretmenliği ile başlayıp 12 yıl ilköğretmen okullarında "Essah öğretmen yetiştirmeye gönül ve emek verdi." Hatay ve Edirne Milli eğitim müdürlükleri sonrasında üniversitede, "bildiklerinin yeniden inşasına (yapılandırmasına) girişti." Eğitim Yönetiminde doktora unvanını, 1995 yılında, profesörlük kariyeri ile noktaladı. Üniversite çatısı altındaki akademik yaşamını 2002 yılında emekli olarak tamamladı. Kendi deyişi ile: "Çekildi izzet-i ikbal ile babı ulemadan". Bugün "Gerçek anlamda eylemli akademik yaşantısını" insan kaynağının geliştirilmesi çalışmaları ile sürdürmektedir. Birikimlerini İnsanların başarısı ve mutluluğu için herkes ile paylaşmaktan çok mutludur

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER YAZILAR

1 Yanıt

  1. Ali Rıza ERDEM dedi ki:

    Aytaç Hocam,

    Paylaşımlarınız için çok teşekkürler. Söyleşinize katılanlarla etkileşiminiz katılanlara söyleşinin farklılığını hissettirdi. Selam ve saygılarımla

Bir Cevap Yazın