Bursa Eğitim Denetmenleri ve Yöneticileri İle

Her girişim bireysel başlar, gruplara bulaşır, kitleleri kapsar. Ahmet Çelikkıran Bursa Eğitim Denetmeni; Üniversiteden, alandaki çalışmalarından tanıdık. İl’in eğitim denetmenlerinin katılacağı bir Paylaşım Sohbeti tasarısını iletti bana ve Eğitim Denetmenleri başkanı Ali Dursun Kardeşimize. Düşünce İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar’in önüne gittiğinde engin mesleki yaşamının verdiği öngörü ile kapsadı ve olurlarını esirgemedi.

18 Kasım 2013 Pazartesi günü saat 13.30 da, hemen hepsi tanıdık, ama hepsi dostum, meslektaşım denetmenler grubu, Milli eğitim müdürü Sayın Gülsar’ın ve Vali Yardımcısı Eyüp Sabri Kartal’ın katılımı ile yaklaşık iki saat birlikte olduk. Dostlarımı, meslektaşlarımı, geçmiş yıllardaki öğrencilerimi gördüm. Özellikle yıllar önce Hakkari, Yüksekova, Şemdinli’de okul yöneticilerine, öğretmenlere birlikte ulaşmanın çabasını verdiğimiz Denetmen Kemal Şeyhoğlu’nu görmek bana inanılmaz bir heyecan verdi.

Grubun içten katılımı ile Eğitim Yönetimine “farklı,” bir bakıma da “aykırı” çözümlemeler getirmeye çalıştık birlikte. Başkan Ali Dursun Beyefendi’nin konukseverliği beni onurlandırdı. Sayın Gülsar’dan ve Kartal’dan güzel sözler ve ince yönetici davranışları ile beslendim.

TEŞEKKÜRLER BURSA DENETİM VE EĞİTİM YÖNETİMİ GRUBU

Aytaç AÇIKALIN

Kendi deyişi ile: O, "güncel bir eğitim dinazorudur." Diyarbakır’ın Kabi (Bağıvar) köyünde İlkokul öğretmenliği ile başlayıp 12 yıl ilköğretmen okullarında "Essah öğretmen yetiştirmeye gönül ve emek verdi." Hatay ve Edirne Milli eğitim müdürlükleri sonrasında üniversitede, "bildiklerinin yeniden inşasına (yapılandırmasına) girişti." Eğitim Yönetiminde doktora unvanını, 1995 yılında, profesörlük kariyeri ile noktaladı. Üniversite çatısı altındaki akademik yaşamını 2002 yılında emekli olarak tamamladı. Kendi deyişi ile: "Çekildi izzet-i ikbal ile babı ulemadan". Bugün "Gerçek anlamda eylemli akademik yaşantısını" insan kaynağının geliştirilmesi çalışmaları ile sürdürmektedir. Birikimlerini İnsanların başarısı ve mutluluğu için herkes ile paylaşmaktan çok mutludur

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER YAZILAR

3 Yanıt

 1. ZÜLFÜ ÖZTÜRK dedi ki:

  Sayın öğretmenim 1963 akçadağ öğretmen okulundan öğrenciniz :en son hatay milli eğitim müdürlüğünüz döneminde k:maraş’tan basketbol ekibi getirdiğimde siz görmüştüm :saygılarımı sunarak ellerinizden öpüyorum: sizler bize çok emek verdiniz ;çok donanımlı olarak yetiştirip ö kutsal göreve gönderdiniz: Ancak bizler o görevi yeterince yapamadık ki ülkemiz bu günlere geldi::::

 2. Ahmet ÇELİKKIRAN dedi ki:

  Değerli Hocam Sayın Aytaç Açıkalın’a, bizleri kırmayıp, Balıkesir’den kalkıp Bursa’ya gelerek, çok değerli zamanını, bilgilerini ve birikimlerini bizimle paylaştığı için şahsım ve Bursa eğitim denetmenleri adına çok teşekkür ederim. Sohbetiniz bizi son derece onurlandırmış ve deyim yerindeyse her zaman olduğu gibi tadı damağımızda kalmıştır. Her zaman özlenen sohbetinizin devamını diler, bu vesileyle öğretmenler gününüzü kutlar, saygılar sunarım. Ahmet ÇELİKKIRAN

  • Aytaç AÇIKALIN dedi ki:

   Çelikkıran AHMET Kardeşim. İçten deyişlerin ve övgülerine Bir Şanlıurfa Türküsünün iki satırı ile cevap vermek isterim:
   BİR CAN BİR CAN BİR CANI SEVSE
   ÜÇ AYLIK YOLDA NE VAR!

Bir Cevap Yazın