Bilecik-Bozüyük Eğitim Sohbetleri

Her şey Bozüyük Fen Lisesi Müdürü Uzm. Öğ. Hüseyin Gümüş ile mesleki gelişim çalışmalarındaki birlikteliğimiz ile başladı. Kelimenin teknik ve yönetsel anlamı ile “enkazdan” çıkardığı bir FEN Lisesi konferans salonun açılışına beni de davet etti. söz verdim katılmaya. Okul aile birliği,Belediye Başkanı Fatih Bakıcı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hanifi Başıbüyük önce kafa kafaya sonra el ele vermişler, il milli eğitim müdürü Süleyman Şişman ve Eğitim Denetmenleri Başkanı Sadettin Uğurlu omuz vermişler ve okulla birlikte başarmışlar; diri bir okul çıkarmışlar ortaya.

14 Kasım 2013 günü pırıl pırıl bir toplantı salonunda, İlçe yönetim ve eğitim kadrosu ile, daha sonra Fen Lisesi Öğrencileri ve öğretmenleri ile güzel paylaşım ortamları yaşadık. Süleyman Şişman’dan Bilge kişi Edebali’nin “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” deyişinin bütününü öğrendim:
İnsana hizmette önde olasın
Ücrette geride kalasın
İnsanı yaşat ki devlet yaşasın

Aynı günün akşamında Halkeğitim salonunda anne babalarla bir araya geldiğimizde il ve ilçe Milli Eğitim müdürleri bizi yalnız bırakmadı. Teşekkürler Gümüş yöneticinin altın gibi kadrosuna.

Aytaç AÇIKALIN

Kendi deyişi ile: O, "güncel bir eğitim dinazorudur." Diyarbakır’ın Kabi (Bağıvar) köyünde İlkokul öğretmenliği ile başlayıp 12 yıl ilköğretmen okullarında "Essah öğretmen yetiştirmeye gönül ve emek verdi." Hatay ve Edirne Milli eğitim müdürlükleri sonrasında üniversitede, "bildiklerinin yeniden inşasına (yapılandırmasına) girişti." Eğitim Yönetiminde doktora unvanını, 1995 yılında, profesörlük kariyeri ile noktaladı. Üniversite çatısı altındaki akademik yaşamını 2002 yılında emekli olarak tamamladı. Kendi deyişi ile: "Çekildi izzet-i ikbal ile babı ulemadan". Bugün "Gerçek anlamda eylemli akademik yaşantısını" insan kaynağının geliştirilmesi çalışmaları ile sürdürmektedir. Birikimlerini İnsanların başarısı ve mutluluğu için herkes ile paylaşmaktan çok mutludur

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER YAZILAR

Bir Cevap Yazın