Batmanda Bir Okul:PAL

TPAO’daki “İnsan Kaynağını Geliştirme” çalışmaları vesilesi ile BATMAN’a sık giderdim. Bu kez bir okulun çağrılı paylaşım programı için gittim. Yapı ve işleyişi ile farklı bir OKUL içinde buldum kendimi. Kentlerin uzak çevresindeki okullara özgü, genç, dinamik, takım olmaya yatkın bir yönetim ve öğretmen kadrosu ile yaklaşık beş saat birlikte oldum.Türkiye çapında ödül almış bir “biyoloji laboratuvarı” gördüm. Okula estetik bir yön vermeyi hedeflemiş okul yöneticilerini tanıdım. Çok geniş bir kapsamda paylaşımımız oldu. Öğrenimi, eğitimi, zekayı, yeteneği ve özellikle ergenlerin ruh ve beden yapısını müzakere ettik.
Türkiye koşulları içinde “başarmaya” yönelmiş bir takım olarak çevre koşullarını aşmaya çalışıyorlar. Başta okul müdürü Sayın ŞİRİN onların başaracaklarına inanıyorum.

Aytaç AÇIKALIN

Kendi deyişi ile: O, "güncel bir eğitim dinazorudur." Diyarbakır’ın Kabi (Bağıvar) köyünde İlkokul öğretmenliği ile başlayıp 12 yıl ilköğretmen okullarında "Essah öğretmen yetiştirmeye gönül ve emek verdi." Hatay ve Edirne Milli eğitim müdürlükleri sonrasında üniversitede, "bildiklerinin yeniden inşasına (yapılandırmasına) girişti." Eğitim Yönetiminde doktora unvanını, 1995 yılında, profesörlük kariyeri ile noktaladı. Üniversite çatısı altındaki akademik yaşamını 2002 yılında emekli olarak tamamladı. Kendi deyişi ile: "Çekildi izzet-i ikbal ile babı ulemadan". Bugün "Gerçek anlamda eylemli akademik yaşantısını" insan kaynağının geliştirilmesi çalışmaları ile sürdürmektedir. Birikimlerini İnsanların başarısı ve mutluluğu için herkes ile paylaşmaktan çok mutludur

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER YAZILAR

Bir Cevap Yazın