Denizli Okul Öğrenim Uzmanları ile

“Rehber Öğretmen” unvanını benimsemiyorum. Çünkü rehberlikle, öğretmenliği yan yana getirip yeni bir öğretmenlik branşı yaratmak bana uygun gelmiyor.

27 Kasım günü Denizli okullarında ve farklı kurumlarında öğrenim rehberliği yapan yaklaşık 200 meslektaş ile birlikte iki saat sohbet etmek paylaşmak fırsatını bulduk.

Aykırı şeyler konuştuk. Veliler okula sınıfa çok sık gelmemeli. Derse giren öğretmenlerin nöbet görevinin üzerlerinden alınması gerektiğini; önce öğretmen zilinin sonra öğrenci zilinin çalınmasını; Değerler eğitiminden aşkın “karakter gelişiminin konuşulmasını konuştuk. İl Milli Eğitim müdürü, şube müdür ve yardımcılarının da katıldığı sohbetin en sağlıksız yanı bir kısım çağrılı uzmanların GEÇ KALMALARI, sunumun akışını kesintiye uğratmaları idi. Sonrasında ayrılırken aldığım dönütler için TEŞEKKÜRLER.

Aytaç AÇIKALIN

Aytaç AÇIKALIN

Kendi deyişi ile: O, "güncel bir eğitim dinazorudur." Diyarbakır’ın Kabi (Bağıvar) köyünde İlkokul öğretmenliği ile başlayıp 12 yıl ilköğretmen okullarında "Essah öğretmen yetiştirmeye gönül ve emek verdi." Hatay ve Edirne Milli eğitim müdürlükleri sonrasında üniversitede, "bildiklerinin yeniden inşasına (yapılandırmasına) girişti." Eğitim Yönetiminde doktora unvanını, 1995 yılında, profesörlük kariyeri ile noktaladı. Üniversite çatısı altındaki akademik yaşamını 2002 yılında emekli olarak tamamladı. Kendi deyişi ile: "Çekildi izzet-i ikbal ile babı ulemadan". Bugün "Gerçek anlamda eylemli akademik yaşantısını" insan kaynağının geliştirilmesi çalışmaları ile sürdürmektedir. Birikimlerini İnsanların başarısı ve mutluluğu için herkes ile paylaşmaktan çok mutludur

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER YAZILAR

Bir Cevap Yazın