Balıkesir’de Genç Öğretmenlerle

İYC (İlim Yayma Cemiyeti) Türkiye’nin ilk STK kurumlarından biridir. 11 Ekim 1951 tarihinde millî ve manevî değerlerimizi ihya ederek geleceğe taşımak, ilim ve irfan çalışmalarını destekleyerek yaygınlaştırmak amacıyla kurulmuştu. EBSAD (Eğitim Bilimleri ve Sosyal Araştırma Derneği) İYC’nin çalışmalarını “Öğretmenlik Vizyon Programı” kapsamında organize edip desteklemektedir.

16 Kasım 2013 Cumartesi günü, Balıkesir Merkez Kız Meslek Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen programa Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi öğrencilerinden yaklaşık 170 kişi katıldı. Başta Balıkesir Milli Eğitim Müdürü Sabri Caner, Mehmet Baştürk (prof. Dr.), Sümer Aktan olmak üzere, Balıkesir Necatibey Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinin ve eğitim gönüllülerinin de hazır bulunduğu programın en etkili kişileri hiç kuşkusuz sistemi kusursuzca işleten Dr. Halit Rıfat Çanakçı ve Nurullah Bayramdı bence. Katılımcıların süreçte rol alma istekleri, kendi düşünceleri ile bütünleştirme becerileri dikkat çekiciydi. Özellikle Milli Eğitim Müdürü Caner’in dilim dilim katkıları, katılımcı genç öğretmen adaylarının uygulama alanını tanımaları açısından çok etkili oldu. Teşekkürler Balıkesir İYC ve EBSAD.

Aytaç AÇIKALIN

Aytaç AÇIKALIN

Kendi deyişi ile: O, "güncel bir eğitim dinazorudur." Diyarbakır’ın Kabi (Bağıvar) köyünde İlkokul öğretmenliği ile başlayıp 12 yıl ilköğretmen okullarında "Essah öğretmen yetiştirmeye gönül ve emek verdi." Hatay ve Edirne Milli eğitim müdürlükleri sonrasında üniversitede, "bildiklerinin yeniden inşasına (yapılandırmasına) girişti." Eğitim Yönetiminde doktora unvanını, 1995 yılında, profesörlük kariyeri ile noktaladı. Üniversite çatısı altındaki akademik yaşamını 2002 yılında emekli olarak tamamladı. Kendi deyişi ile: "Çekildi izzet-i ikbal ile babı ulemadan". Bugün "Gerçek anlamda eylemli akademik yaşantısını" insan kaynağının geliştirilmesi çalışmaları ile sürdürmektedir. Birikimlerini İnsanların başarısı ve mutluluğu için herkes ile paylaşmaktan çok mutludur

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER YAZILAR

Bir Cevap Yazın